TORNAR A L'ENTRADA PRINCIPAL Noves espècies identificades als Ports  (2017) -->  192 espècies noves en l'actualització de 19.04.2018

           
  MICROORGANISMES  
           
EUGLENOZOA ALGAE        
Peranemidae Bacillariaceae Pinnulariaceae Rhopalodiaceae Surirellaceae Zygnemataceae
Peranema trichophorum Nitzschia sp. Pinnularia maior Rhopalodia gibba Surirella spiralis Mougeotia sp.
Peranema trichophorum Nitzschia sp. Pinnularia maior Rhopalodia gibba Surirella spiralis Mougeotia sp.
           
           
  PLANTES  
BRYOPHYTA ANGIOSPERMA        
Thuidiaceae Amaranthaceae Cactaceae Convolvulaceae Campanulaceae >>
Abietinella abietina (Hedw.) M.Fleish. Amaranthus blitoides ? 2/5 Echinopsis chamaecereus 1d2 Calystegia sepium (L.) R.Br. Campanula trachelium L. Phyteuma charmelii Vill.
Abietinella abietina Amaranthus blitoides Echinopsis chamaecereus Calystegia sepium Campanula trachelium Phyteuma charmelii
           
Compositae >> >> >> >> >>
Artemisia campestris ? 1/3 Bombycilaena erecta (L.) Smoljan. Carduncellus mitissimus ? Centaurea bofilliana ? 2d4 Centaurea dracunculifolia 2/3 Helichrysum serotinum ? 3/4
Artemisia campestris Bombycilaena erecta Carduncellus mitissimus Centaurea bofilliana Centaurea dracunculifolia Helichrysum serotinum
           
>> >> Euphorbiaceae Gentianaceae Gramineae Labiatae
Lactuca viminea (L.) J.Presl & C.Presl Lactuca virosa 4/6 Chamaesyce serpens (Kunth) Small Gentiana cruciata L. Brachypodium phoenicoides 2d2 Micromeria fruticosa ? 1/2
Lactuca viminea Lactuca virosa Chamaesyce serpens Gentiana cruciata Brachypodium phoenicoides Micromeria fruticosa
           
Leguminosae >> Oxalidaceae Rosaceae Rubiaceae Scrophulariaceae
Lathyrus sativus ? 1d2 Vicia sepium L. Oxalis latifolia Kunth Mespilus germanica L. Galium lucidum All. Chaenorhinum minus ? 2/2
Lathyrus sativus Vicia sepium Oxalis latifolia Mespilus germanica Galium lucidum Chaenorhinum minus
           
>> >> >> >>    
Kickxia spuria ? 3/4 Scrophularia auriculata 2/4 Verbascum rotundifolium Ten. subsp. haenseleri (Boiss.) Murb. Veronica praecox All.    
Kickxia spuria Scrophularia auriculata Verbascum rotundifolium Veronica praecox    
           
           
  ANIMALS INVERTEBRATS  
           
MOLLUSCA     CRUSTACEA MYRIAPODA ARANEAE
Hydrobiidae Lymnaeidae Neritidae Porcellionidae Himantariidae Tetragnathidae
Corrosella sp. Stagnicola palustris Theodoxus sp. Porcellio haasi Arcangeli 1925 Himantarium C.L.Koch, 1847 Meta bourneti
Corrosella sp. Stagnicola palustris Theodoxus sp. Porcellio haasi Himantarium sp. Meta bourneti
           
    ACARI   COLEOPTERA  
Theridiidae Thomisidae Eriophyidae >> Buprestidae >>
Steatoda triangulosa Firmicus bivittatus Colomerus vitis Phyllocoptes populi Anthaxia scutellaris Gené, 1839 Ovalisia festiva (Linnaeus, 1767)
Steatoda triangulosa Firmicus bivittatus Colomerus vitis Phyllocoptes populi Anthaxia scutellaris Ovalisia festiva
           
Carabidae Cerambycidae >> Chrysomelidae >> Malachiidae
Anchomenus (Anchomenus) dorsalis (Pontoppidan, 1763) Mesosa nebulosa (Fabricius, 1781) Penichroa fasciata (Stephens, 1831) Cassida viridis Linnaeus, 1758 Sphaeroderma sp. Cyrtosus cyanipennis
Anchomenus dorsalis Mesosa nebulosa Penichroa fasciata Cassida viridis Sphaeroderma sp. Cyrtosus cyanipennis
           
        DIPTERA  
>> Cryptophagidae Curculionidae Silphidae Lonchopteridae Syrphidae
Hypebaeus alicianus ? Cryptophagus sp. Otiorhynchus sp. Nicrophorus vestigator (Herschel, 1807) Lonchoptera lutea Panzer, 1809 Baccha elongata (Fabricius, 1775)
Hypebaeus alicianus? Cryptophagus sp. Otiorhynchus sp. Nicrophorus vestigator Lonchoptera lutea Baccha elongata
           
>> >> >> Conopidae >> >>
Eristalinus taeniops (Wiedemann, 1818) Sphaerophoria rueppelli (Wiedemann, 1830) Syrphus cf. vitripennis Conops flavipes Linnaeus, 1758 Physocephala rufipes (Fabricius, 1781) Physocephala vittata (Fabricius, 1794)
Eristalinus taeniops Sphaerophoria rueppelli Syrphus cf. vitripennis Conops flavipes Physocephala rufipes Physocephala vittata
           
>> Drosophilidae Opomyzidae Sciomyzidae Tephritidae Muscidae
Zodion cinereum (Fabricius, 1794) Leucophenga (Leucophenga) maculata (Dufour, 1839) Opomyza florum (Fabricius, 1794) Ilione (Knutsonia) trifaria (Loew, 1847) Ensina sonchi (Linnaeus, 1767) Morellia sp. Robineau-Desvoidy, 1830
Zodion cinereum Leucophenga maculata Opomyza florum Ilione trifaria Ensina sonchi Morellia sp.
           
>> Scatophagidae Calliphoridae Tachinidae >> Asilidae
Pyrellia sp. Robineau-Desvoidy, 1830 Norellia sp. Chrysomya albiceps (Wiedemann, 1819) Plesina phalerata (Meigen, 1824) Siphona sp. Dystolmus kiesenwetteri (Loew, 1854)
Pyrellia sp. Norellia sp. Chrysomya albiceps Plesina phalerata Siphona sp. Dystolmus kiesenwetteri
           
        HEMIPTERA  
>> Bombyliidae >> EPHEMEROPTERA CICADOIDEA >>
Eriopogon laniger (Meigen, 1804) Anthrax trifasciatus Meigen, 1804 Thyridanthrax alphonsi Sanchez Terrón & Roldán Bravo, 2000 Cloeon gr.dipterum  Eaton, 1870 Cicadetta sp. Tettigetta cf. argentata
Eriopogon laniger Anthrax trifasciatus Thyridanthrax alphonsi Cloeon gr. dipterum Cicadetta sp. Tettigetta cf. argentata
           
Cicadellidae >> >> Issidae Tettigometridae Aphididae
Circulifer sp. Hardya tenuis Platymetopius sp. Tingissus tangirus Tettigometra sulphurea Aphis ruborum
Circulifer sp. Hardya tenuis Platymetopius sp. Tingissus tangirus Tettigometra sulphurea Aphis ruborum
           
>> Psyllidae Triozidae Lygaeidae Acanthosomatidae Cydnidae
Macrosiphoniella artemisiae Strophingia sp. Trioza rhamni Raglius pineti Acanthosoma haemorrhoidale Crocistethus waltlianus
Macrosiphoniella artemisiae Strophingia sp. Trioza rhamni Raglius pineti Acanthosoma haemorrhoidale Crocistethus waltlianus
           
    HYMENOPTERA      
Pentatomidae >> Anthophoridae Apidae >> Halictidae
Carpocoris mediterraneus atlanticus Picromerus bidens Xylocopa iris uclesiensis Pérez 1901 Bombus lucorum (Linnaeus 1761) [?] Bombus ruderatus (Fabricius 1775) Halictus (Halictus) scabiosae (Rossi, 1790)
Carpocoris mediterraneus Picromerus bidens Xylocopa iris Bombus lucorum [?] Bombus ruderatus Halictus scabiosae
           
Crabronidae Sphecidae >> Chrysididae Formicidae >>
Cerceris rybyensis (Linnaeus, 1771) Podalonia hirsuta (Scopoli, 1763) Sphex funerarius Gussakovskij, 1934 Chrysis emarginatula Spinola, 1808 Aphaenogaster gibbosa Camponotus lateralis
Cerceris rybyensis Podalonia hirsuta Sphex funerarius Chrysis emarginatula Aphaenogaster gibbosa Camponotus lateralis
           
>> >> >> Mutillidae >> Vespidae
Myrmica rubra Solenopsis sp Tapinoma nigerrimum Physetopoda punctata (Latreille, 1792) Stenomutilla argentata (Villers, 1789) Ancistrocerus gazella (Panzer 1798)
Myrmica rubra Solenopsis sp. Tapinoma nigerrimum Physetopoda punctata Stenomutilla argentata Ancistrocerus gazella
           
          LEPIDOPTERA
>> >> >> Encyrtidae Leucospidae Sesiidae
Ancistrocerus longispinosus (Saussure 1855) [?] Eumenes punctaticlypeus Giordani Soika 1943 Vespula vulgaris (Linnaeus 1758) cf. Metaphaenodiscus nemoralis Mercet, 1921 Leucospis biguetina Jurine, 1807 Bembecia iberica
Ancistrocerus longispinosus [?] Eumenes punctaticlypeus Vespula vulgaris Metaphaenodiscus nemoralis (cf.) Leucospis biguetina Bembecia iberica
           
Geometridae >> >> >> >> >>
Cidaria fulvata (Forster, 1771) Crocallis elinguaria (Linnaeus, 1758) Eupithecia liguriata (Milliére, 1884) Horisme radicaria (La Harpe, 1855) Idaea cervantaria (Millière, 1869) Idaea luteolaria (Constant, 1863)
Cidaria fulvata Crocallis elinguaria Eupithecia liguriata Horisme radicaria Idaea cervantaria Idaea luteolaria
           
>> >> >> Erebidae >> >>
Perizoma flavosparsata (Wagner, 1926) Scopula (Calothysanis) rufomixtaria (de Graslin, 1863) Tephronia espaniola (Schawerda, 1931) Catephia alchymista Eilema palliatella Eublemma candidana
Perizoma flavosparsata Scopula rufomixtaria Tephronia espaniola Catephia alchymista Eilema palliatella Eublemma candidana
           
Noctuidae >> >> Zygaenidae >> >>
Cucullia chamomillae Photedes dulcis Xylena exsoleta Adscita sp. Zygaena loti Zygaena transalpina
Cucullia chamomillae Photedes dulcis Xylena exsoleta Adscita sp. Zygaena loti Zygaena transalpina
           
Alucitidae Choreutidae Autostichidae Gelechiidae Gracillariidae Pterophoridae
Alucita sp. Tebenna micalis (Mann, 1857) Symmoca dodecatella (Staudinger, 1859) Pseudosophronia exustellus (Zeller 1847) Calybites phasianipennella (Hübner, 1813) Agdistis sp.
Alucita sp. Tebenna micalis Symmoca dodecatella Pseudosophronia exustellus Calybites phasianipennella Agdistis sp.
           
>> >> >> Crambidae >> >>
Cnaemidophorus rhododactyla (Denis & Schiffermüller 1775) Merrifieldia cf. leucodactyla (Denis & Schiffermüller, 1775) Wheeleria spilodactylus (Curtis, 1827) Achyra nudalis (Hübner, 1796) Agriphila geniculea (Haworth, 1811) Agriphila straminella (Denis & Schiffermüller, 1775)
Cnaemidophorus rhododactyla Merrifieldia cf. leucodactyla Wheeleria spilodactylus Achyra nudalis Agriphila geniculea Agriphila straminella
           
>> >> >> >> >> >>
Agriphila tristella (Denis & Schiffermüller, 1775) Catoptria pinella (Linnaeus, 1758) Evergestis dumerlei Leraut 2003 Loxostege comptalis (Freyer, 1848) Mecyna flavalis (Denis & Schiffermüller, 1775) Paratalanta hyalinalis (Hübner, 1796)
Agriphila tristella Catoptria pinella Evergestis dumerlei Loxostege comptalis Mecyna flavalis Paratalanta hyalinalis
           
>> Pyralidae >> >> Praydidae Nymphalidae
Sitochroa palealis (Denis & Schiffermüller, 1775) Pempelia brephiella (Staudinger, 1879) Stemmatophora brunnealis (Treitschke, 1829) Synaphe bombycalis (Denis & Schiffermüller, 1775) Distagmos ledereri Herrich-Schäffer 1854 Hyponephele lupinus
Sitochroa palealis Pempelia brephiella Stemmatophora brunnealis Synaphe bombycalis Distagmos ledereri Hyponephele lupinus
           
NEUROPTERA   ODONATA ORTHOPTERA    
Ascalaphidae Hemerobiidae Libellulidae Acrididae >> >>
Libelloides hispanicus (Rambur, 1842) Megalomus sp. Sympetrum vulgatum ibericum Ocharan, 1985 chorthippus apicalis ? Dociostaurus jagoi occidentalis Soltani, 1978 Oedaleus decorus (Germar, 1826)
Libelloides hispanicus Megalomus sp. Sympetrum vulgatum Chorthippus apicalis? Dociostaurus jagoi Oedaleus decorus
           
>> Gryllidae Tettigoniidae >>    
Stauroderus scalaris (Fischer de Waldheim, 1846) Gryllus bimaculatus Antaxius kraussii (Bolívar, 1878) Platycleis (Platycleis) falx (Fabricius, 1775)    
Stauroderus scalaris Gryllus bimaculatus Antaxius kraussii Platycleis falx    
           
           
  ANIMALS VERTEBRATS  
           
AVES          
Anatidae Phasianidae Ardeidae Ciconiidae Falconidae >>
Anas crecca Coturnix coturnix Bubulcus ibis Ciconia ciconia Falco vespertinus Falco columbarius
Anas crecca Coturnix coturnix Bubulcus ibis Ciconia ciconia Falco columbarius Falco vespertinus
           
Rallidae Scolopacidae >> Columbidae Strigidae Motacillidae
Gallinula chloropus Gallinago gallinago Tringa ochropus Columba livia Otus scops Anthus spinoletta
Gallinula chloropus Gallinago gallinago Tringa ochropus Columba livia Otus scops Anthus spinoletta
           
Cinclidae Turdidae Sylviidae >> >> Muscicapidae
Cinclus cinclus Turdus merula Acrocephalus scirpaceus Sylvia melanocephala Phylloscopus bonelli Ficedula hypoleuca
Cinclus cinclus Turdus merula Acrocephalus scirpaceus Sylvia melanocephala Phylloscopus bonelli Ficedula hypoleuca
           
      MAMMALIA    
Oriolidae Corvidae Passeridae Felidae    
Oriolus oriolus Corvus corax Passer montanus Felis silvestris    
Oriolus oriolus Corvus corax Passer montanus Felis silvestris    
           
           

* indica que hi ha alguna espècie nova per a la web de biodiversitat dels Ports / indica que hay alguna especie nueva para la web de biodiversidad dels Ports

[gris] espècies per confirmar / especies por confirmar

PER A QUÈ SERVEIX AQUEST BOTÓ? ¿PARA QUÉ SIRVE ESTE BOTÓN? és una eina per si només voleu pujar al nivell anterior / herramienta para subir niveles de uno en uno

TORNAR A L'ENTRADA PRINCIPAL és una eina per si voleu tornar a l'entrada principal / herramienta para volver a la entrada principal